آراد برندینگ
خانه / نشاسته گندم / آمار صادرات نشاسته گندم در سال 1395

آمار صادرات نشاسته گندم در سال 1395

صادرات نشاسته گندم تولید شده در ایران به کشور های دیگر علی الخصوص کشور های همسایه در سال های اخیر رشد قابل ملاحظه ای داشته است. علت این امر تولید نشاسته های با کیفیت و قیمت مناسب در ایران است که باعث شده تا دیگر کشور ها خواهان این محصول ارزشمند شوند.

انواع نشاسته گندم

نشاسته گندم که از آرد گندم به دست می آید در انواع مختلفی تولید و استفاده می شود. بخش عمده این نشاسته به صورت پودری تولید می شود. این نشاسته می تواند خام یا اصلاح شده باشد. نشاسته های اصلاح شده در ظاهر فرقی با نشاسته خام ندارند اما برخی از خواص آن ها با یکدیگر تفاوت دارد.

بخش دیگری از نشاسته گندم تولید شده به صورت دانه درشت یا گرانولی تولید می شود که در بازار به نشاسته گل معروف است. از نشاسته گل در صنایع غذایی استفاده می شود. به عنوان مثال می توان صنایع تولید آجیل را به عنوان یکی از مصرف کننده های این نوع نشاسته نام برد.

از دیگر محصولات تولید شده در کارخانه می توان به نشاسته دامی اشاره کرد، این نشاسته که خروجی خط تولید کارخانه می باشد دارای پروتئین بالایی است و به عنوان مکمل در غذای دام استفاده می شود.

 

صادرات نشاسته گندم

آمار صادرات نشاسته گندم

طبق آمار منتشر شده توسط گمرک ایران، در سال 1395 در مجموع 13,720,296,625 ریال نشاسته از گمرکات کشور صادر شده است که ارزش دلاری این صادرات برابر با 434,124 دلار می باشد. از جمله مشتریان نشاسته گندم ایرانی می توان به این کشور ها اشاره کرد:

  • ترکیه
  • قرقیزستان
  • افغانستان
  • عراق
  • تاجیکستان
  • ازبکستان
  • سوئد
  • مالزی

 

صادرات نشاسته گندم

نمودار بالا نشان می دهد که کشور ترکیه بازار مناسبی برای نشاسته گندم ایرانی است.

صادرات نشاسته گندم

توجه به بازار های صادراتی در تجارت باعث رونق کسب و کار می شود، علاوه بر این ارز آوری در صادرات عامل مهم دیگری است که باعث برتری صادرات بر فروش داخلی شده است. از همین رو ما در این مجموعه تلاش می کنیم تا با بهره گیری از تیم صادراتی با تجربه خود، علاوه بر رونق کسب و کار در صنعت کشور گامی هر چند کوچک در جهت جهانی شدن محصولات ایرانی برداریم.

منبع: نشاسته من

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
آمیلوم
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: -
شماره ثابت: -
شماره فکس:

مطلب پیشنهادی

خرید نشاسته گندم به قیمت کارخانه

خرید نشاسته گناباد در انواع مختلف از طریق سایت نشاسته ها امکان پذیر می باشد. …